12 Mart 2016 Cumartesi

.. 12 March -2016 ..


one of my E.L.P. .favorits .

From Trilogy (1972) 0:00 - 6:41 The Endless Enigma Part 1 6:42 - 8:38 Fugue 8:38 - 10:42 The Endless Enigma Part 2
YOUTUBE.COM
Murat Oktay DanisGif Porn'un gönderisini paylaştı.
36 dk.
,, RESiM VE ViDEO .. arkadaşlar ..ABSOLUTE -ART- E Y E ,, & art - Creativity :
,,
,, " impressions of the art - things " ,
,, are m e l t e d -in -
every m e d i u m,, & -every where ,
,,
,, & - s c a t t e r e d ..
..
,,
i f , you really have some art-thing in your soul
/( or i n- your -eyes- located )
that it - can MATCH ,,
with ,
" those -
" impressions of t h e- things - around " ..
,,
..
then YOU can M A K E - these
" scattered THiNGs " ,
,, COMPLATE and " W H O L E " ,again ..
as MAKiNG THEM- ART-THiNG, o n - Earth , again .
..
,,
,, for this ,,
YOU ARE- to, define
,, the true-
" mirror image ", AXis..
and ,, " MAKE the FORM "
-of the scattered .thing ..
,,
,,
N O T E :
,, " Artist' s EYE " ,, can recognize
, t h e- ABSOLUTE- ART - THiNG ..
-e v e n -t h e HALF - o f - t h e, i t ,,
- w a s, there ..
& scattered ..
_________________________________________________
,, " MUTLAK SANAT NESNESi " ,
ve sanatçının MUTLAK- GÖZÜ .. :
..
sanat nedir sorusunu cevaplamayı isteyen çok kişi
sanata soyunur . Halbuki, artistik şeyler , saçılmış olarak ,,
heryerde ve herşeyde bulunabilirler ..
EĞER- onları ruhunuzda hissedebiliyorsanız,,
ya da gözlerinizin içinde varlarsa,,
,, AYNA- görüntüsü EKSENiNiN ,,
nereden geçeceğini,,
belirleyerek ,,
onları tekrar , ASIUL veya MUTLAK- Formlarında,
YAPABiLiRSiNiZ ..
V E - onlar sanatsal olurlar ..
,,
not :sanatçının gözü sanatsal olanın yarısını bile görse,
sanatı tanır ..
Koogz Kulaga
1 saat
Fresh Art


,,biz hareketi yaparken
" düşüncemiz de böyle yürür beynimizin içinde " ..
,,çünkü düşünce yuvarlaktır özde ..


KiTAP NEDiR ..
Kitap üretemeyen KiTAP da OKUMASIN .
derim .
,,
,, yani en azından " bir Kitap " ,,
üretmiş olacaksın,
/( kendi ellerinle ..
kendi evinde ,,
BU-bir - MATBAA setin ,,
senin d e olacak, )
tüm Kitapları DOĞRU hakedebilmeye .


-0:04
514.955 Görüntüleme
Steampunk Tendencies yeni bir video ekledi.
...Old is gold.
,KiETH EMERSON, intahar etmiş sanrım .. 71 yaşında ..
,,
EmersonLake Palmer ,ile , en iyi klavyeciliği,
YES' i n, Klavyecisi Rick- WAKEman l a, paylaşırlardı , hep ..
bizim , rock ve pop dinlediğimiz o 70 li yıllarda ..
,,
piyanoyu klavye edip ,,
,klasik Batı müziğinden alıp , savurmuşlardı havaya ..
,,STOKOVSKi, ç o k özel bir i n s a n ,,
,,,,i N S A N I N- ÜSTÜNE - çıkan, bir disiplin ,,
,, insanüstü -disiplin ,, aşırı sovyet disiplini ,,
,,
,, SOVYET- - EVRENSELiNiN - - ORKESTRA-ŞEFidir ..
,,
..
b e s t e c i n i n - A K L I N A ,,
, hangi BiÇiMi, i l e- düştüğünü arar ,,
M Ü Zi Ğ i N - ,,
,,
,, B E S T E ' n i n ..
,,
,,
B a c h ' ı n, AKLININ içindeki, CHACONNE ' u ,
bilebilmeyi ister misiniz ..
..Şefin iDDiASI ,
bunu size sunabilecek birisi olabilmek ..

J.S. Bach - Partita No.2 in D minor, BWV 1004: Chaconne. Transcription for orchestra by Leopold…
YOUTUBE.COM
MÜZiKTE - iZLENiMCiLiĞin ,, " S i L i K- i z' l e r e " ,,NASIL - - Nişan aldığını ,, ,, ,, " silik - i Z L E R D E N " , başlayıp d a ,, , i M G E ' Y E , nasıl yolculuk edileceğini, .. bir RESSAM- olarak, en çok bu videoda , gözlerimle görebilmekteyim ..yıllardır .. ,, A D A M I N- gözleri ağzı Y Ü Z Ü ,, V U C U D U ,, i Z L E R E , izlenimlere, T A M- NiŞAN- alıyor ilkin .. /( KiN' iN- böylesi d e- sevilesidir ) ../( ya da K i n- duygusu ,, ancak böyle , TANIMLANILABiLiNiP ,, sevilebilinir .. d e ..izlenimciliğin d e esası , özde , K i N ' i, -sevebilir ,birisi olabilmek- istemidir ) .. )

Michelangeli - Debussy - La fille aux cheveux de lin
YOUTUBE.COM


Murat Oktay DanisFAZIL SAY'ın fotoğrafını paylaştı.
8 dk.
·
Piyano Prelude olarak yazılan , eseri, biraz üç boyuta çekelim eseri daha iyi anlayabilmek için .. . Debussy d e n, i M G E - YETENEĞiNDEN ,, çağımızın iMGELEM gücü en yüksek şefi , Stokovskiye .

Leopold Stokowski "La Cathédrale engloutie" Debussy
"La Cathédrale engloutie" The sunken Cathedral" for piano by Claude Debussy, arranged for orchestra by Leopold Stokowski New Philharmonia Orchestra…
YOUTUBE.COM
_______________________________________________________________
,,
,KLASiK Sanatla , , MODERN - sanatın özü olan , " iZLenimciliği " ,,karşılaştırmanın en basit YOLU, , Resimdeki FiGÜR, i l e- i M G E , karşılaştırmasıdır ..____________ .. izlenimcilik Figürün sınırlarını silikleştirip onu eriterek, birçok " izlenimsel- i M G E Y E " , parçalar ..______________ Figür ile iMGE' nin arasındaki en temel fark ise, Figürün tüm imgeleri yer çekimine göre- eğip büküp üzerinde toplayıp SOMUTLAŞTIRMASINA ,ve resmin bir kenarına temellendirmesine karşın, i M G E N i N , F i g ü r ü, oluşturan , i M G E - izlerini, s e r b e s t , kılmasıdır ..bırakmasıdır .. /( RESiMDE- Figürün hapsettiği i M G E L E R - serbest kalınca , her bir 4 Resim kenarından birine ,1 -iMGE düşer ,,.. ÖZDE SENFONiNiN DE 4- BÖLÜMLÜ- olması , MODERNLiĞiDiR- AKILSAL- FORMUN - Bilgisinin.. ,AKIL- işlemci bölme-cisinin 4 ' olduğundandır ,senfoninin AKLIN FORMUNA oturtulmasının da 4- bölümle olması ..) .. BÖYLELiKLE - 4-Kenarlı RESiM, , kafadan , Senfoni- Formatlı ve MODERN TENDASLIDIR .. ) _________________ ) .. öyle ki, i M G E - somutlaştırılamayacak,t ı r , o sadece , b i r , " i Z D E N, ya da çoklu- S i L i K - i Z L E N i M L E R D E N,, olsa olsa , TANIMLANABiLiR, bir S i L i K- i z d e n, ibarettir .. /( tanım bilimin temelindedir v e, tam bu sıralarda,, , MODERN -Kuantum Fiziğinin ,, ilerlemelerine paralel oluşur - izlenimcilik , d e .. i M G E L E R - ROLATiF- TANIMLAMA çabalarıdırlar .. zaten BiLiMiN sanat tarafından içerilebilmesi d e, sadece BU-tanımlar üzerinden, olabilecekken, MODERNiTE , i l e, i M G E L E R L E ..________________________________________________________

MÜZiKTE - iZLENiMCiLiĞin ,, " S i L i K- i z' l e r e " ,,NASIL - - Nişan aldığını ,, ,, ,, " silik - i Z L E R D E N " , başlayıp d a ,, , i M G E ' Y E , nasıl yolculuk edileceğini, .. bir RESSAM- olarak, en çok bu videoda , gözlerimle görebilmekteyim ..yıllardır .. ,, A D A M I N- gözleri ağzı Y Ü Z Ü ,, V U C U D U ,, i Z L E R E , izlenimlere, T A M- NiŞAN- alıyor ilkin .. /( KiN' iN- böylesi d e- sevilesidir ) ../( ya da K i n- duygusu ,, ancak böyle , TANIMLANILABiLiNiP ,, sevilebilinir .. d e ..izlenimciliğin d e esası , özde , K i N ' i, -sevebilir ,birisi olabilmek- istemidir ) .. )
 .. B U ViDEO BENiM için, bir R E S ' i M, değerindedir . Müzikal bir ,, " iZLENiMCi- RESiM " ..
,,
Michelangeli - Debussy - La fille aux cheveux de lin
YOUTUBE.COM..
___________________________________________________________________


MÜZiĞiN, - en doğru izlenimci tanımları ,n ı - TINILARINI - -Piyanoda ,, Michelangeli yapar .. referans olarak buna tutunur buradan istediğim tarafa sarkardım, b e n- olsam .. B U - ADAM, iyi v e- DÜZGÜN NiŞAN, alan, EMEKÇi, bir O K Ç U .
FAZIL SAY
3 saat
BATIK KATEDRAL
Debussy, olağanüstü imge gücü olan bir besteciydi. Şu sıra kaydettiğim Prelüdleri arasında onun en meşhur eserlerinden biri var. Batık katedral. Düşünün; Atlantisvari eski bir uygarlıktan kalma koskoca bir antik katedral , okyanusun derin sessizliğinde ve kıpırtısız soğukluğunda, dalgaların kıpırdaması ve dağılan sis içinde suyun üstüne çıkıyor tüm ihtişamıyla tınlıyor korosu ve çanları , sonra tekrar yavaş yavaş suyun altına gömülüyor , ama şarkısını korosunu çanlarını suyun altından hala duyuyoruz , müzik ile bu anlatılabiliyor. Debussy bir dahiydi.
LaCathedrale engloutie
Yorumlar
Murat Oktay Danis https://www.youtube.com/watch?v=NsdIkUSjXv8MÜZiĞiN, - en doğru izlenimci tanımları ,n ı - -TINILARINI - -Piyanoda ,, Michelangeli yapar .. referans olarak buna tutunur buradan istediğim tarafa sarkardım, b e n- olsam .. B U - ADAM, iyi v e- DÜZGÜN NiŞAN, alan, EMEKÇi, bir O K Ç U .. ..
Murat Oktay Danis MÜZiKTE - iZLENiMCiLiĞin ,, " S i L i K- i z' l e r e " ,,NASIL - - Nişan aldığını ,, ,, ,, " silik - i Z L E R D E N " , başlayıp d a ,, , i M G E ' Y E , nasıl yolculuk edileceğini, .. bir RESSAM- olarak, en çok bu videoda , gözlerimle görebilmekteyim ..yıllardır .. ,, A D A M I N- gözleri ağzı Y Ü Z Ü ,, V U C U D U ,, i Z L E R E , izlenimlere, T A M- NiŞAN- alıyor ilkin .. /( KiN' iN- böylesi d e- sevilesidir ) ../( ya da K i n- duygusu ,, ancak böyle , TANIMLANILABiLiNiP ,, sevilebilinir .. d e ..izlenimciliğin d e esası , özde , K i N ' i, -sevebilir ,birisi olabilmek- istemidir ) .. ) .._____________________________________________________________ B U ViDEO BENiM için, bir R E S ' i M, değerindedir . Müzikal bir ,, " iZLENiMCi- RESiM " .. https://www.youtube.com/watch?v=MswHKA4dako

Murat Oktay Danis KLASiK Sanatla , , MODERN - sanatın özü olan , " iZLenimciliği " ,,karşılaştırmanın en basit YOLU, , Resimdeki FiGÜR, i l e- i M G E , karşılaştırmasıdır ..____________ .. izlenimcilik Figürün sınırlarını silikleştirip onu eriterek, birçok " izlenimsel- i M G E Y E " , parçalar ..______________ Figür ile iMGE' nin arasındaki en temel fark ise, Figürün tüm imgeleri yer çekimine göre- eğip büküp üzerinde toplayıp SOMUTLAŞTIRMASINA ,ve resmin bir kenarına temellendirmesine karşın, i M G E N i N , F i g ü r ü, oluşturan , i M G E - izlerini, s e r b e s t , kılmasıdır ..bırakmasıdır .. /( RESiMDE- Figürün hapsettiği i M G E L E R - serbest kalınca , her bir 4 Resim kenarından birine ,1 -iMGE düşer ,,.. ÖZDE SENFONiNiN DE 4- BÖLÜMLÜ- olması , MODERNLiĞiDiR- AKILSAL- FORMUN - Bilgisinin.. ,AKIL- işlemci bölme-cisinin 4 ' olduğundandır ,senfoninin AKLIN FORMUNA oturtulmasının da 4- bölümle olması ..) .. BÖYLELiKLE - 4-Kenarlı RESiM, , kafadan , Senfoni- Formatlı ve MODERN TENDASLIDIR .. ) _________________ ) .. öyle ki, i M G E - somutlaştırılamayacak,t ı r , o sadece , b i r , " i Z D E N, ya da çoklu- S i L i K - i Z L E N i M L E R D E N,, olsa olsa , TANIMLANABiLiR, bir S i L i K- i z d e n, ibarettir .. /( tanım bilimin temelindedir v e, tam bu sıralarda,, , MODERN -Kuantum Fiziğinin ,, ilerlemelerine paralel oluşur - izlenimcilik , d e .. i M G E L E R - ROLATiF- TANIMLAMA çabalarıdırlar .. zaten BiLiMiN sanat tarafından içerilebilmesi d e, sadece BU-tanımlar üzerinden, olabilecekken, MODERNiTE , i l e, i M G E L E R L E ..
Murat Oktay Danis https://www.youtube.com/watch?v=G4ndK1CZumo biraz üç boyuta çekelim eseri daha iyi anlayabilmek için .. . Debussy d e n, i M G E - YETENEĞiNDEN ,, çağımızın iMGELEM gücü en yüksek şefi , Stokovskiye ..
Murat Oktay Danis https://www.youtube.com/watch?v=MswHKA4dakoMÜZiKTE - iZLENiMCiLiĞin ,, " S i L i K- i z' l e r e " ,,NASIL - - Nişan aldığını ,, ,, ,, " silik - i Z L E R D E N " , başlayıp d a ,, , i M G E ' Y E , nasıl yolculuk edileceğini, .. bir RESSAM- olarak, en çok bu videoda , gözlerimle görebilmekteyim ..yıllardır .. ,, A D A M I N- gözleri ağzı Y Ü Z Ü ,, V U C U D U ,, i Z L E R E , izlenimlere, T A M- NiŞAN- alıyor ilkin .. /( KiN' iN- böylesi d e- sevilesidir ) ../( ya da K i n- duygusu ,, ancak böyle , TANIMLANILABiLiNiP ,, sevilebilinir .. d e ..izlenimciliğin d e esası , özde , K i N ' i, -sevebilir ,birisi olabilmek- istemidir ) .. ) .._____________________________________________________________ B U ViDEO BENiM için, bir R E S ' i M, değerindedir . Müzikal bir ,, " iZLENiMCi- RESiM " ..
Murat Oktay Danis MÜZiĞiN, - en doğru izlenimci tanımları ,n ı - -TINILARINI - -Piyanoda ,, Michelangeli yapar .. referans olarak buna tutunur buradan istediğim tarafa sarkardım, b e n- olsam .. B U - ADAM, iyi v e- DÜZGÜN NiŞAN, alan, EMEKÇi, bir O K Ç U .. .. https://www.youtube.com/watch?v=NsdIkUSjXv8


Piyano Prelude olarak yazılan , eseri, biraz üç boyuta çekelim eseri daha iyi anlayabilmek için .. . Debussy d e n, i M G E - YETENEĞiNDEN ,, çağımızın iMGELEM gücü en yüksek şefi , Stokovskiye .
_______________________________________________________________
,,
,KLASiK Sanatla , , MODERN - sanatın özü olan , " iZLenimciliği " ,,karşılaştırmanın en basit YOLU, , Resimdeki FiGÜR, i l e- i M G E , karşılaştırmasıdır ..____________ .. izlenimcilik Figürün sınırlarını silikleştirip onu eriterek, birçok " izlenimsel- i M G E Y E " , parçalar ..______________ Figür ile iMGE' nin arasındaki en temel fark ise, Figürün tüm imgeleri yer çekimine göre- eğip büküp üzerinde toplayıp SOMUTLAŞTIRMASINA ,ve resmin bir kenarına temellendirmesine karşın, i M G E N i N , F i g ü r ü, oluşturan , i M G E - izlerini, s e r b e s t , kılmasıdır ..bırakmasıdır .. /( RESiMDE- Figürün hapsettiği i M G E L E R - serbest kalınca , her bir 4 Resim kenarından birine ,1 -iMGE düşer ,,.. ÖZDE SENFONiNiN DE 4- BÖLÜMLÜ- olması , MODERNLiĞiDiR- AKILSAL- FORMUN - Bilgisinin.. ,AKIL- işlemci bölme-cisinin 4 ' olduğundandır ,senfoninin AKLIN FORMUNA oturtulmasının da 4- bölümle olması ..) .. BÖYLELiKLE - 4-Kenarlı RESiM, , kafadan , Senfoni- Formatlı ve MODERN TENDASLIDIR .. ) _________________ ) .. öyle ki, i M G E - somutlaştırılamayacak,t ı r , o sadece , b i r , " i Z D E N, ya da çoklu- S i L i K - i Z L E N i M L E R D E N,, olsa olsa , TANIMLANABiLiR, bir S i L i K- i z d e n, ibarettir .. /( tanım bilimin temelindedir v e, tam bu sıralarda,, , MODERN -Kuantum Fiziğinin ,, ilerlemelerine paralel oluşur - izlenimcilik , d e .. i M G E L E R - ROLATiF- TANIMLAMA çabalarıdırlar .. zaten BiLiMiN sanat tarafından içerilebilmesi d e, sadece BU-tanımlar üzerinden, olabilecekken, MODERNiTE , i l e, i M G E L E R L E ..

"La Cathédrale engloutie" The sunken Cathedral" for piano by Claude Debussy, arranged for orchestra by Leopold Stokowski New Philharmonia Orchestra…
YOUTUBE.COMMurat Oktay DanisGif Porn'un gönderisini paylaştı.
1 saat
,,MAKiNA ÇAĞININ ,yeni GÜNCEL ,
,,ÇORAP ÇIKARTMA YÖNTEMi ..
,,
ÇAĞDAŞIMIZ MAĞARA DEVRi İNSANININ
" ÇORABI - NE idi acaba " , GÜN BOYU GÜNCELDE ..
,,
ve o , bu çorabı nasıl çıkartırdı ..
ALIN SiZE ; GÜNCEL SANAT - PROJESi , ..
/( Contemporary art ) ..
,,
,,hangi " ÇAĞDAŞ - iNSANIN " ,
daha , YENİLİKÇi, olduğu konusunda ..
,,
,,
ÇAĞDAŞ SANATIN GÜNCELiNE bu araştırmalarla ,
denemelerle varılırken ,,
MODERNiTE yeniyi doğurur .. AKILLA ..
,,
,,sanat ve dünya tarihi Fransız ve İngiliz olarak da,
ikiye ayrılabilir ..
MODERNiTE Fransızken MODERNiSM - ingilizdir ..
,,
,, Fransızlar TANRIYI tanırken ingilizler Tanrının yerine
REALiTEYi, yerleştirirler ..
,,
Fransızlar zeki ingilizler Akıllıdırlar ..
Fransız ideolojileri Dişil , ingiliz ideolojileri Erildir ..
,,
Fransızlar gerçeklerden yakınırken zeki olmalıdırlar .. ,
ingilizler Realite ile Akıllanırlar .. Ve daha akıllı olmalıdırlar .
,,
,,
ÇAĞDAŞ SANAT iNGiLiZ TANRISIZ Materyalist Aklının alanındadır ..
Ve fakat modernizmle hızlandırdıkları parçalanmalar içinde yeniyi ararlar , orada bulamayınca , GÜNCEL- olanda arar oldular, Modernitenin - yenisini .
..
Autunna smile ifade simgesi smile ifade simgesi

Murat Oktay Danis,,W H A T ,KRATKOV VASiLY -CUBO-FUTiRiSM, reMinded -m e. albümüne 15 yeni fotoğraf ekledi.
23 saat
,,a r t- H i S T O R Y ,,
,, is a " architect' s, planed- PROJECT ..
to m e ..
,,
i n that painting also , b y,
KROTOV VASiLY , there is ARCHiTECTURE ..
,,
b u t, in fact ,
,i n- F i n e- art ,, you are to ,,
D O- and MAKE , every-thing ,
with YOUR - - HANDs ..
/( so it is F i n e,because of labor itself .. ) .
,,
o f course ,
there w a s, the lesson,in university ,
named " differantial- equations " ,
and " partial- derivatives " ..
,,
so,
dY/ dX, ,, issue , is important ..
,,
in this style there is dY, dX , dZ,,
kinf of differences , and derivatives,
happening with , t h e- " lenght -of- the knife -trace " ..
,,
,,
B U T - most important thing here i s,,
,, if you are not an architect ,,
you are to , b e-,,
i m p r o v i s i n g,
simultaneously and spontaneously,,
i n- y o u r- heart &-
- by the means- o f- your - HANDs ..
,,
,,
so I MADE -the - same process,
with- KUBiST- FUTURiST ,architects-
b u t,
I made all these, deravations,
i n- - M Y- " HAND - MAKiNGs " ..
and with a differance comes - from - -" k n i f e- edge- lenght .. " .. of,,
,,t h e ,, ..
" d X ."
,,
in the years 1984 -1988 ..


Yorum Gönder