14 Mart 2016 Pazartesi

,, E.L.P. - .. - TRiLOGY ..on KEYBOARD ..,, ,, " ÖLDÜR - ENi, ,,, ; - ÖLDÜRM - ELi- SiNiZ " ..________________________________ .. ö y l e- NEYE BAĞIRIP- NEYi- - çağıracaksınız .. ,, .. ölümü kimler ürettilerse, her biri de, öldürülecek .. .. öldürenleri öldürmek insan olana - vazifedir .. _____ .. YOKSA, öldürenler , durmazlar ve ,bir d e, ATASÖZÜ, üretirler,: ,, " ONLAR- ÖLDÜRÜLMEYi, istediler , -seviyorlardı -, O NEDENLE ", hizmet ettik -onlara, onları ÖLDÜRDÜK ", diyerek .. .. , bir d e, borçlanırsınız, b u, ÖLDÜREN, iradelere .. .. istediğinize hizmet verdikleri, i ç i n ..
Leyla Yucel
2 saat
BAĞIR BAĞIR BAĞIRIYORUM. KOŞUN KURŞUN ERİTMEYE ĆAĞIRIYORUM.
Beğen
Yorum Yap
Yorumlar
Murat Oktay Danis https://tr.wikipedia.org/wiki/Olay_ufku
Genel görelilikte olay ufku, ışık ve maddenin artık kaçamadığı bölgeyi sınırlayan kuşağa[1] denir. Olay ufku,…
TR.WİKİPEDİA.ORG

,,
Semra Kök Bali : Şoyle orneklersek anlasilir olur Leylacim. Dogada bir kelebek var ama sen onun varligindan haberdar degilsin. Ne zamanki senin gozlerin onun varligini goruyor iste o an o kelebek senin için var oluyor. Senin onu gormen bir olasilikti. Evrende olasiliklar bu madde enerji donusumunde tamamen bilincin deneyiminde gerceklesiyor. Gormediginde senin icin yok. Bu bireysel olani. Bir de kollektif bilinc olarak bakarsak evrenin varliģı bilincin deneyim alanina donuşur. Simdi burda bireyin olasiliklar icindeki bireysel iradesi cuzi irade kollektif bilincte kulli irade oluyor. An'da tum olasiliklar mevcut. Varligi ve yoklugu belirleyen gozlemcinin iradeli deneyimi. Buna kelebek etkisini eklersek tüm evren tek bir biliñcten ibaret ve sen varlıginla tesir ediyorsun, tesir aliyorsun.
Beğenmekten Vazgeç · Yanıtla · 2 · 20 dk.
,,
Murat Oktay Danis
Murat Oktay Danis ,,başka bir deyişle , ALEMLER ,, ,, -her yer de alemlere ait -ise - ,, ,, ,, ve MADDE - tanecik ve DALGA, osilasyonu,, titreşimleri ,, ile eşzamalı ,,, -tüm herşey içiçe,- ,, titreşiyor i s e ,, ..- ,, ,, biz REEL- olana dümdüz baksak ,, ,, orada NESNE - görmeyeceğiz . /( ne bir kelebek, nede, bir KAPLAN ..ne de bir RENK .. ) .. düşünme gücümüz ,, -ya da Bilincimiz - ,, b u- "tanecik-dalga titreşimli - titreşim-yığınına , h e m, kelebeği hem d e, KELEBEĞE ait olabilecek -, BiLiNCi,, ,, bindiriyor .. .. /( ya da biz sadece kendimizi boyuyor çiziyor , sürekli imiş , gibi, düşünceleştiriyoruz ,kendi içimizde .. aslında ,, titreşimden başka birşey olmayan, ALEMSEL - - M A D D E Y i .. ) .
Gerçekliğin ölçülmeden önce var olmadığı deneysel olarak kanıtlandı. Genel mantığımıza göre bir nesne içsel olarak özünde ya dalga gibi olmalı ya da...
BİLİMFİLİ.COM
, " iÇGÜDÜ VE EGO-ALEM- AKIL-TiRENiNE " ,, bindirir ,sen-iz insanlarınızı ,, ÖLÜM ASLEN - NORMALDiR ,, Ölüm- kültürü de, giderek DÜNYAYI- sarar ..__________________ DÜNYALI olunmasının istenilmediği, zamanlar da olur .. herşey Alemsel VE BURALAR DA, ALEMLER - ÜLKESi, AHiRETSEL , - Mekanlar olacaklarsa , ,, bunun önüne de geçilemezdir ,iktidarlar böyle isterlerse .. /( iktidarlara karışılmaması esasken karışıldı ise, iktidar da herşeyin içine girme , hakkını edinir ..) .._________KISACA, ,, iktidara, karışmamayı başaramadık , ,, -karışmasak iktidarda iş kabiliyetinin ,,-boyunun- , ölçüsünü kendi alır, kendi inmeyi, isterdi iktidardan ,dışarda yeniden kuvvetlenebilmeye , giderdi ..) ,, .. bunu yapmayıp da onun içine girerek , ona karıştınız , O DA SiZiN ,içinize girme -HAKKI- edindi .. ____________V E - " DIŞ - BiÇiMLENDiRiCiLER" , B U- TEKiL- YOLUMUZUN, önünü, kesecekler .. .. .. Diğer YOLLARIN üzerinden geçecek - yoksa .. -bir tek biz mi YOL- YAPIYORUZ -buralarda DÜNYADA ,, ..______________kendimize çeki düzen vermezsek ,, şimdiye kadar olanlar , " sivrisineğe -saz ", kalır .. .. ya da sadece birer ,, " ARI- SOKMASI " .. ____________________________________________________________ DÜNYALI -olma LÜKSÜ, yok sanki, buralardaki, " ÖLÜM- KÜLTÜRÜ ", -ölmüş-KÜLTÜRLER , Ülkesi, Türkiyede - d e, orta -Dpğu topraklarında da , olduğu gibi .., buralarda ölüm ilk önce - gelir .. hep ölür hep ölürsünüz .. bu uçuşan - et ve kan parçaları , ölgün-ruhlarımızı , biraz canlandırır mı diye , umuyor olmalılar , bazıları ,, bazı " BATI- AKILLARI " , herhalde ..
David Ezra Okonsar
4 saat
kan, ceset ve terör görüntülerinin paylaşılmaması için ille de Sosyal Medya'nın yasaklanması mı gerekli? Insanlarda biraz, ama biraz, etik, ahlak, ilke olsa ne olur sanki! Aynı şey ana akım medya için de gerekli, mutlaka "yasak" mı gerekli insanca davranabilmek için?


Murat Oktay DanisGif Porn'un gönderisini paylaştı.
1 saat
,,sanat da , BÖYLE , akar ..
,, Vücudumuz VE - RUHUMUZLA ..
,,
,, " DALGALI -* tanecik " ,, - olarak , d a.


,, ....çağdaş sanat ,, silah da yapılabilinir .. NiTEKiM , iŞiD' in, tarzı " çağdaş - sanat- yapar ", gibidir .. EYLEMLER - ARTIK - CONTEMPORARY- olmaya başlıyor, Dünya Siyaset Tiyatrosu - TUVALiNDE d e .. ___________hele ki, bazı Ülkeleri, HiTABET -SANATI, ile , ...... /( HALKI - insanın Beyin eti,ni, ve vücutlarını , Hitabetle yeniden çizer ve yoğurursunuz , ALLAH- Hitabının ,AĞIR KALIPLARI , yardımıyla da. ..... buna da sanat derseniz , HALKI sanat Malzemesi edip kul- lanıp ,, ,, ; o zaman batı neden yüzyıllarca ,, herbir sanatın kendi mediumunu -ortamını- ,kullanarak kendisini sanatını , kültürünü ra-fine etti ..disipline etti ve sınırladı .. açıkgöze , CONTEMPORARY- EYLEMLE- karşılık veriyorlar , A R T I K .. ..) ..) .._______________________ ANKARA - ATIŞLARI ,, /( UYDU- FÜZESi, ile değil de,, intahar-araba ile) da , bu nedenle ,senin - insan ve HALKIN ,, - üzerinden yapılıyorlar .. ..S E N- H A L K I N I ,, ya da ORTA-DOĞU -HALKLARINI ,, ,, sanatına ,,-Hitabet-, MALZEME , haline getirirsen , biz d e- senin HALKINI- sana itirazımıza , MALZEME - ederiz .. diyor olmalı , Dünyayı şekillendirenler ya da BiÇiMLENDiRENLER .. ..____________DEMELERi- O - k i, ,,tarihte kültür saflaştırmasını çalışanlar, BU BATILI ULUSLAR ,, buna, uzun zamanlar - ayıranlar ,, enayi, ya da aptal değiller .. _________ günün birinde birileri çıkıp , tarihte , ve zamanda , bir , " solucan deliği ", bir KISA -YOL, bulduklarını iddia edip , , zamanda ve , medeniyette , ileriye fırlayıverecekler .. ... engelle o zaman Halkına vuran intahar-arabası -ROKETLERiNi .. .... ha bilesiniz ki, bunu engelleseniz, o zaman - UYDUDAN, ATILACAK, ROKETiN, düzeyinde AKIL- teknolojiniz , olduğunu, ispat edersiniz .. __________ BU kez d e, UYDU-ROKETi-ile - vururlar , UYANIKLIK, YAPANIN, ,, " ÖN ALMA " - AZMiNi - ortasından , kırabilip , d e. ..
Leyla Yucel
2 saat
köy yanarken orospu saçını tarıyor... yanlış olmasın milat diye bir pacavra varmış onu kastediyoruz.
Beğen
Yorum Yap
Yorumlar
Murat Oktay Danis Semra Kök Bali : ,, Şoyle orneklersek anlasilir olur Leylacim. Dogada bir kelebek var ama sen onun varligindan haberdar degilsin. Ne zamanki senin gozlerin onun varligini goruyor iste o an o kelebek senin için var oluyor. Senin onu gormen bir olasilikti. Evrende olasiliklar bu madde enerji donusumunde tamamen bilincin deneyiminde gerceklesiyor. Gormediginde senin icin yok. Bu bireysel olani. Bir de kollektif bilinc olarak bakarsak evrenin varliģı bilincin deneyim alanina donuşur. Simdi burda bireyin olasiliklar icindeki bireysel iradesi cuzi irade kollektif bilincte kulli irade oluyor. An'da tum olasiliklar mevcut. Varligi ve yoklugu belirleyen gozlemcinin iradeli deneyimi. Buna kelebek etkisini eklersek tüm evren tek bir biliñcten ibaret ve sen varlıginla tesir ediyorsun, tesir aliyorsun.

,,BiLiNCi, var eden ," BAKANLAR -m ı ş " .. /( Şimdi anlaşıldı hüküm-etlerin neden kuruldukları ..) ,,/( YA DA EVRENDE BiLiNCiN sahibi , Bir İlah var ,ve verir bilincini onu taşıyabileceklere ..), __________ ,, " bir .. bakMASAlar ,, " ,, ,,BAKACAĞIMIZ, Şeyler , VAR - olmayacaklar .. .. REtraf ,,çöl - gibi -olacak hemen .. dalgalanıp - duracak , DALGA TABiATINDA .. .._______ /( EŞYAYI biz ellerimizle yaparız - o - sayılmaz ) ..___________ .. Hintli RUHANi- bir - adamın biri diyordu ..bir Videoda ,, " VAR Bildiğimiz FORMLAR " ,, hep bilinçli olanlar sayesinde FORMLU , BEKLEYEBiLiYORLAR.. /(VE -onlara da aktarılan bilinç, onları da FORM, olarak var ediyormuş .. ... .. /( Biçince dahil -oluyorlarmış .. ), .. gibi masallar .. __________EĞER bu Masallar doğruysalar , bizlerde MASALIZ .. / ( ASIL MASA BiZLERiZ ) ..
Gerçekliğin ölçülmeden önce var olmadığı deneysel olarak kanıtlandı. Genel mantığımıza göre bir nesne içsel olarak özünde ya dalga gibi olmalı ya da...
BİLİMFİLİ.COM
,, BENiM " KLAVYE " - iDOLÜM ,, :
,, /( iD-ÖLÜM ) ..
________________________________________________________
,, KEiTH EMERSON ,, gençleri , 
" taze - ruhları ve vücutları " - en çok etkileyen ,,
,, K LAVYE - EFSANESi, idi , ..
/( en azından BENi .. )
,,1970 ler , YENi- iNGiLiZ- Popunun ,
,, " insan - human " -EKOLÜ, -ilahlarından ..
,,
,,
ENSTRUMANTAL MÜZiKTEN, fedakarlık :
,, beste yapabilmek , söze de temellenebilmek ,, :
/( KLASiK - PiYANO Eğitimi , almış olsanız bile .. )
bir fedakarlık gerektirir ..
,,,
,,..
/( insan olanların ,her birine ulaşabilmenin yolu müzikten önce ,
,," SÖZDEN " , geçer ..
,,
gençlerin içinde , doğmaya başlayan kendi -iç -sesleri , V E ,,
,,SÖZLERi " , iLK - - olabilmeye başladığında ,,
,,
,, " VE - O , i L K - V E - - y e n i -SÖZLERE " - EKLEMLENEBiLMEK,
,," iLAH - olabilmenin " ,
,, /( gençleri de " ilah - insanlar " , olabilmeye - taşıyabilmenin ,
yükseltebilmenin ) , , asıl - şartı .
,,
/( insandan - ilahlar , ,, EN Büyük -İlahı , d a, onurlandırırlar ,, ,olsa olsa ..)
,,
,,
________________________________________________________
N O T E :
Piyanoda ,
,, S Ö Z Ü N - söylediklerini , EKSiLTEBiLEREK ,
,,Piyano çalabilmek,, meseledir ..
..
Yani SÖZLE , söylenilebilecekleri ,
PiYANO ile söylemeye kalkışmayacaksınız ..
..böylelikle , Piyanoda , seslerde - epey silikleşirsiniz ..
,, Piyanoda epey " silik izlenimler " ifade etmekten başka bir
ifade - enstrumanı kalmaz , size ..
,,DEMEM ODUR ki,
,, SALT SES kalır size ,,sözün ifadesi , alınınca müziğin ,içinden ..
VE , salt - ses ,ile ,,
SES SANATI , yapabilmeli,,
ALFABENiZi, tamamen ses tabiatından ,
kurabilmelisiniz ,
ki, SESLE- SANAT , da , böyle -
yapılır ..
,,
NOTE :
FOTOGRAFÇI , BiLiNCiN Fotografını çekmeyi ister ,
BiLiNCiNi, DIŞARDAKi , nesnelere, giyindirmeyi sanat sanarak ..
,,
halbuki, " dışardaki efektlerle ,,
/(dışarda sadece efektler vardır dünyada) ,,
k e n d i- /(insanın) ,," D Ü Ş Ü N C E - YARATIĞINIZI ",
fotograflayabilmelisinidir ,
sanat diye ..
,,
yani - dışardaki NESNELER , OBJEKTiFTEN,,
sizin , içinize , " DÜŞÜĞNCE HAYVANINIZA " , bakabilsin,
diye ,
bir saatte binlerce kez basarsınız deklanşöre ..,,
bir MUTLAK - KARA MADDEDEN PENCERE TAKARSINIZ,
beyninizin içine ,
,,ki BEYNiNiZiN içindeki,
" düşünce hayvanına daha yakından ve net,
bakılabilensin .. )
/( KiMiLERi, de bunu ,,
" HiPERGERÇEKLiK - EKOLÜ ,
olarak ADLANDIRABiLMEYE ,
uğraşa , dursunlar .
_____________________________________________________________
..
..
/( halbuki, enstrümantal müzik , insanın sözlerini de öyküleştirir ) ..
,,y e n i -iNGiLiZ POPU , ise,
sözün öyküsünü sözle söylerken,
enstruman da özgürleşir ..
,,
..
Emerson Lake And Palmer Brain Salad Surgery Released: 19 November 1973 Keith Emerson -- Hammond organs, piano, harpsichord, accordion,…
YOUTUBE.COM
Beğen
Yorum Yap
Yorumlar
Murat Oktay Danis https://www.youtube.com/watch?v=cKI0d6TMlhM
"From the Beginning" 4 track from the album "Trilogy" [1972] ...is the third studio album by…
YOUTUBE.COM
Murat Oktay Danis https://www.youtube.com/watch?v=O6vN9nadqtQ
Emerson, Lake and Palmer performing Toccata at Cal Jam in 1974.
YOUTUBE.COM
Murat Oktay Danis https://www.youtube.com/watch?v=cSegukNR8HY
Emerson Lake & Palmer playing the best version of the Barbarian (for me). You know…
YOUTUBE.COMMurat Oktay DanisRed FM'in videosunu paylaştı.
4 saat
,, KARA - MADDE BOTU,, /(Çizmesi ) ,,
,,
giydirilmiş -PANDA -AYI ,
YA DA BEYAZ TÜYLERi ile yarıya kadar , KARA -MADDEYE
batmış olarak yürüyor ,
Y E R - YÜZÜNDE d e.. ) ..
,,
/( Tanrı KARA BOTU, hem kollara hem ayaklara giydirmiş ya ,, )
,,
KARA MADDE - YALNIZI , PANDACIK ,
BÜYÜK BEYAZ ÇiZMELERDEN yardım umuyor ,
onlara sarılıyor ..
DÜNYADA bir NESNE - olabilmeye ,
DÜNYA - YÜZEYiNE ÇIKIP ,
ORADA BEMBEYAZ - bir NESNE - OLABiLEREK - YÜRÜYEBiLMEYi ,,
istiyor ..
UMMAYI istiyor ..
-0:01
17.840.235 Görüntüleme
Red FM yeni bir video ekledi.
We all need a Panda in our life.


,,KADINLAR , DÜNYANIN SOLUNU - DÜNYANIN - SAĞI ,ile,
birleştirmemelidirler ..
/(solcu sağcı ayrımı , kadınların yaptıkları bu yanlışı düzeltmek için
tasarımlanmış ve erkekler dövüştürülmüştür .. )
..
/( Kadınların vücutları , tamamen DÜNYALI /(EARTH-i e n ), iken ,,
bu sayede , BEYiN VE AKILLARI , TAMAMEN ,
DÜNYANIN-ARKASINA, BAKAR ,, bakmalı ..
,,KADINLARIN ..
,,
burada da ,, kadın , Dünyadan , -kendi - solundan ,, ,,
,, gözünün içine - aldığı " DÜNYALI NESNEYi " ,
,, kendinin sağ yanındaki diğer bir dünyasal nesneye ,,
yüklemiyor ..
/( solunda gördüğünü , sadece KARA MADDEYE ,
nereden geldiğimize , ARKASINA , soruyor ,,
,,kara karanlık, gözbebekleriye ,
,,Kara Madde - karanlığını , birleştirerek ..
,,
Dünyasal nesneyi,
Kara Maddedeki , yerine tek başına ,
yalnız taşımayı istemek , bu.
,,
Dünya kalabalıklaşmasın ,
üst üste , bindirilmiş , " ŞiŞMiŞ - NESNELERLE " ..
..
not :
KADIN AĞZINI DA, sadece ARKADAKi - Kara Maddeye , AÇAR ,,
ve beyaz Dişlerinin - KALESi, de sadece,
o zaman görülmelidir ..


,,DEMEKKi , NEYMiŞ ,,
sanat yapanın Dünyası , da
,, SADECE-
,, " kendi ELiNDEN " , çıkmış ,
düşsel ve düşüncesel bir DÜNYA,
olurmuş ..
..
n o t : YANi - DÜŞÜNCENiN KENDiSi ,ile
yuvarlatılmış , yuvarlaklaştırılmış,
köşesi - olmayan , " yalan - bir - Dünya " ..
..
NOTE : ," y e n i - s a n a t " ,
,, yuvarlak - fırça ile değil d e,,
,,
,, METAL VE Köşeli ,,- SPATULA - ile ,,
yapılabilindiğinde ,
,,
,, DÜNYA , KÖŞELERi ile,
sanatın içine yerleştirilebilinir ..
,,
VE DÜNYA ALGIMIZ da,
KÖŞELERi DE ALGILAYABiLMEYi ,
içerebilir - olabilir .
..


,,insana " ÖYLE - DEĞiL " ,,
.. " BÖYLE " , , VURURLAR ..

Murat Oktay DanisJose Viasgranados'un fotoğrafını paylaştı.
5 saat
,, THiS i S , A ," TRUE - WORK -of PAiNTiNG " .. .. in Art - w e /(EveryBody), NEED , the STEPs , o f the W O R K .. 1. , 2. 3. 4. ....._______________ what D i D , Artist D O , and ,, WHAT WAS THE ,- ordinal , and SEQUENCE ,, First, Second , Third ,........ ... S O, W h e n- W E ,, USE - S P A T U L A , to , " S C R A P E , t h e, PAiNT " , o n- - the , surface of t h e- canvas , , /(or Paper -is better ),, ,, there appears the former- STATES, o r- DOings ..___________________________ so ordinal ,, /(sequence), can be located o n- the canvas .. _________________________ SCRAPED sections , appear in this painting also , and there occures two - OTHER , character i n- the painting .. 1- SCRAPED -is- MOSTLY, E A R T H L Y .. Tells the story , what happens on- E A R T H .. .... 2- PULP- of , THiCK-PAiNT, is not Earth .. it is ABSOLUTE-REALM, that is the OTHER- SiDE , i n- the ,, BLACK-MATTER , but colored ..________________WHAT I am saying is, t h i s.. PAiNTiNG, and, BEings, has come , O N- t o - that canvas , from the other side ,,REALMs,, ... /(as A THiCK - LAYER ..of PAiNT ) ,, then when it Touched on the surface of canvas , TAKEN - THE- SHAPE and, L i n e s, of the E A R T H y- THiNGs.. & - EARTHY- D O i n g s ..________________________________________________________________ W H E N - W E - S C R A P E - that thick -PAiNT ,, w e are to show people, " how w e experienced , that REALM, o n, the E A R T H " ,, as we STEP into and , did live on EARTH .. , as the member o f, that OTHER-SiDE , L A N D s .. /( REALMs) .._____________________________________________________________________________________________________________________ N O T E : .... art is not a very complex " A - thing " .. i n fact , give m e, 2 or 3 , " G E N U i N E - STEPS " , of an ARTiST' s TRUE- D O i N G s,, ,, TANDEM ,, -consecutive- ,, ,,and I - f i n d , out , " WHAT is his/her art, and, WHAT WiLL B E - there , a s , A N - - -art- T H i N G .. _______ PEOPLE , i f they are HUMAN, and Humanistic , that is enough , for them to taste and understand what that artist' is DOiNG , a s , " D O i N g - A R T " ,, .. if not HUMAN .. do not serve them , I should say .. /( or how to serve them art ,is an other, TOPiC ,, ) ..____________________________________ THiS is A , " very good painting " ,, DO not sell it , under one million, Dollars .. /( save it to your - self .. for NOW only ..) ..
Jose Viasgranados
13 Mart 2015
Acrilic. 2015
Emerson, Lake and Palmer - The Endless Enigma (Complete)

  • 4 yıl önce
  • 162.841 görüntüleme
From Trilogy (1972) 0:00 - 6:41 The Endless Enigma Part 1 6:42 - 8:38 Fugue 8:38 - 10:42 The Endless Enigma Part 2.one of my E.L.P. .favorits .
From Trilogy (1972) 0:00 - 6:41 The Endless Enigma Part 1 6:42 - 8:38 Fugue 8:38 - 10:42 The Endless Enigma Part 2
YOUTUBE.COM


Yorum Gönder